.

Travnik osvojio bod u Lukavici

13 Ožujak 2016

U 21. kolu BH Telecom Premijer lige BiH, Slavija i Travnik su odigrali utakmicu bez golova (0:0).

U prvih 20 minuta utakmice u Lukavici nije bilo previše uzbuđenja. Prvu šansu su imali Travničani preko Jašarevića u 24. minuti, ali lopta je zastala u blatu, tako da je nije mogao zahvatiti na najbolji način.

Prvih pola sata je obilježila dosta tvrda i oprezna igra sa obje strane, bez doze rizika.

Pred kraj poluvremena Slavija je preuzela dominaciju. Šanse za domaće su imali Spalević i Radovanović, ali golman Nurković je odbranio njihove udarce. U 41. minuti nova prilika za Radovanovića, ali šutira pored gola i na odmor se otišlo bez golova.

Uvodne minute drugog poluvremena u Lukavici nije donio puno uzbuđenja. Drugo poluvrijeme obilježila je gruba igra s obje strane i bez pravih prilika. U 78. minuti gosti iz Travnika ostaju sa igračem manje nakon isključenja Zajmovića, a pet minuta kasnije, Arsenijević je imao najbolju šansu na utakmici, ali Aleksić blokira njegov udarac. U 90. minuti nova šansa za Radovanovića, ali odbrana Travnika otklanja opasnost.

Do kraja utakmice nije bilo promjena i utakmica je završena rezultatom 0:0.

Sa ovim bodom Travnik ima 20 bodova i nalazi se na 13. mjestu, dok Slavija ima 30 i na 8. mjestu je.

Slavija: Lučić, Ristić, Marković, Kartal, Spalević, Bošković, Vejnović, Čomor, Arsenijević, Barić, Radovanović

Travnik: Nurković, Nuhić, Mornar, Kovač, Jašarević, Zajmović, Čurić, Kouadio, Jelić, Aleksić, Smajić